Härlig ring i 18K guld med en oval, orange sten. Graverat mönster på undersidan av fattningen. Stenen sticker upp 10 mm från fingret. Den är 4,7 - 12 mm bred, är i storlek 15¾ och väger 8,8g. Stockholms stadsstämpel, kattfot, 18K & S9 (1968). Signaturstämplad Stigbert.
Auktnr | SE73.20240425.A16829 |
Utropspris | 3 500 kr |
Aktuellt bud | 3 500 kr |
Stänger | 2024-04-25 19:20:00 |
Provision | 525 kr |
Frakt | 129 kr |
18/4 16:28:15 | louman | 3500 kr |